Konkurs literacki na napisanie bajki terapeutycznej dla dzieci - podsumowanie

Konkursy

Mamy przyjemność ogłosić wyniki Konkursu Literackiego na napisanie Bajki Terapeutycznej dla Dzieci na temat radzenia sobie po stracie i w żałobie. Konkurs był realizowany w ramach Podkarpackiego Projektu Edukacyjno-Terapeutycznego "Śmierć Oczami Dziecka: Żałoba - Temat Tabu. Stop Samobójstwom", pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy.
 
Zadaniem konkursowym było stworzenie bajki terapeutycznej, która poruszałaby tematykę radzenia sobie ze stratą, śmiercią bliskiej osoby - biologiczną lub emocjonalną. Miała ona promować pozytywne postawy społeczne, wpływać na kształtowanie empatii i umiejętności społecznych. Konkurs otwarty był dla rodziców, opiekunów wraz ze swoimi dziećmi, rodzeństwa i nauczycieli wraz z uczniami.
 
Do konkursu napłynęło 18 bajek terapeutycznych, które oceniono pod kątem zgodności z tematem, celami i kryteriami bajki terapeutycznej, budowy zgodnej z regulaminowymi wymaganiami, poprawnością gramatyczną, stylistyczną i ortograficzną, a także oryginalnością pomysłu.
 
Po długiej debacie, Komisja Konkursowa, w składzie:
  • Magdalena Zorić, Prezes Stowarzyszenia "Les Orphelins" w Tarnobrzegu
  • Katarzyna Wierzbicka, Członek Stowarzyszenia "Les Orphelins" w Tarnobrzegu
  • Anna Żarów, Wicedyrektor ds. Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu
  • Dorota Bielecka, Prezes Fundacji Effatha Nowe Otwarcie
  • Dr. Marek Gronkowski, Wiceprezes Fundacji Effatha Nowe Otwarcie, specjalista psychiatra

wyłoniła zwycięzców:

I miejsce ex aequo:
Magdalena Rawska-Wnęk
Dorota Witas

II miejsce:
Antoni Musiał

III miejsce:
Elżbieta Ramus
 
Dodatkowo, przyznano wyróżnienia dla:
Patrycji Sobolewskiej
Julii Radłowskiej
Justyny Kraszewskiej
Marii Perczyńskiej

Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom!
 
Zapraszamy wszystkich uczestników na uroczyste podsumowanie, które odbędzie się 26 października (czwartek) o godzinie 12:00 w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu ul. Wyspiańskiego 2A. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia zostaną nagrodzone. Podczas tego wydarzenia, zwycięzcy będą mieli okazję zaprezentować swoje bajki.
 
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i twórczą pracę. Dzięki Wam, ważne tematy zyskują głos i nowe formy wyrazu.

Autor: BP Tarnobrzeg