Podsumowanie Tygodnia Bibliotek w stalowowolskiej filii

Stalowa Wola

Podsumowanie Tygodnia Bibliotek w stalowowolskiej filii.


Dni od 8 do 15 maja obfitowały w zajęcia edukacyjne. Naszą bibliotekę odwiedziły dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. E. Kwiatkowskiego, Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 2 oraz młodzież z Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Stalowej Woli.
Zajęcia w których brali udział były poświęcone Mikołajowi Kopernikowi i Wisławie Szymborskiej. Lekcje kończyły się krótkim testem wiedzy o tych znanych Polakach.
Z dziećmi klas 1-3 przeprowadzono zajęcia o Lasowiakach – grupie etnograficznej zamieszkującej nasze tereny. Dopełnieniem zajęć była wystawa zabawek drewnianych użyczona bibliotece przez Muzeum Ziemi Leżajskiej. Oprócz eksponatów przeznaczonych wyłącznie do oglądania biblioteka otrzymała kilka zabawek, które dzieci mogły dotknąć i pobawić się. Te właśnie zabawki sprawiły im ogromną frajdę, wywołały zachwyt oraz dyskusję nad zaletami dawnych zabawek. Dodatkowo na fanpageu biblioteki zamieszczano quizy poświęcone patronom roku 2023.
W Tygodniu Bibliotek również miała miejsce premiera Poradni językowej rozpoczynającej działalność przy stalowowolskiej filii. Szczegóły działania znajdują się w aktualnościach na stronie Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział w naszych zajęciach.
Szczególne podziękowania składamy na ręce Dyrektora i Pracowników Muzeum Ziemi Leżajskiej w Leżajsku.

Autor: BP Stalowa Wola