Zdrowe sposoby spędzania wolnego czasu… - zajęcia edukacyjne

Stalowa Wola

„Zdrowe sposoby spędzania wolnego czasu jako alternatywa dla bierności i sposób na rozwijanie zainteresowań i talentów” – zajęcia edukacyjne w stalowowolskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu.
Aktywator, kontemplator, pragmatyk, a może teoretyk? Jaki jest mój styl uczenia się? Co mi pomaga w przyswajaniu wiedzy, a co przeszkadza? – takie pytania zadawali sobie 19 marca 2019 r. wychowankowie Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Stalowej Woli. Uczniowie uzyskali odpowiedzi, wykonując testy psychologiczne (m.in. Marschall Part of Your Business). Dowiedzieli się również o istnieniu tzw. inteligencji wielorakich oraz o ich zastosowaniu w czasie nauki szkolnej.
Prowadząca, Bernadeta Burdzy, poruszyła także takie zagadnienia, jak: paramenty uwagi, pakietowanie informacji, strategie zapamiętywania. Tematem do dyskusji okazały się przyczyny powodzenia fińskiej edukacji oraz możliwości przeniesienia jej elementów do polskiej szkoły.
Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Zdrowe sposoby spędzania wolnego czasu jako alternatywa dla bierności i sposób na rozwijanie zainteresowań i talentów”.
Inspiracją do przeprowadzenia zajęć był udział prowadzącej w projekcie „Szkoła Trenerów Procesu Wspomagania”.

Autor: Filia w Stalowej Woli