Biblioteka Przedszkolaka od września na Podkarpaciu

Tarnobrzeg

Biblioteka Przedszkolaka to kampania społeczna skierowana do przedszkoli działających w miejscowościach do 25 tys. mieszkańców. Ta kampania promuje czytelnictwo wśród przedszkolaków pochodzących z małych miejscowości, wspomaga placówki oświatowe w realizacji tego działania, a także rozpala wyobraźnię najmłodszych. Bo czytelnictwo jest nie tylko świetną zabawą, ale również źródłem doświadczeń na całe życie. 
W ramach projektu placówki oświatowe otrzymują kuferek, w którym znajduje się zestaw 11 książek wraz z materiałami warsztatowymi. Celem kampanii jest zaopatrzenie przedszkoli w wartościowe, współczesne książki dla dzieci, stworzenie modelu łatwych do realizacji warsztatów czytelniczych oraz podniesienie kompetencji w zakresie edukacji literackiej pracowników i pedagogów. Projekt kierowany jest do najstarszej grupy przedszkolnej. Przekazanie kuferka-minibiblioteczki połączone jest z warsztatami literacko-plastycznymi. Kolejne warsztaty przeprowadzane są przez nauczycieli i pedagogów w oparciu o przekazane im instrukcje i pomoce kreatywne.

Biblioteka Przedszkolaka zawita na Podkarpacie już we wrześniu. Każde przedszkole, w którym przeprowadzane są warsztaty literacko-typograficzne otrzymuje: 11 wspaniałych książek, karty pracy, scenariusze zajęć i inne materiały. Dodatkowo w kuferku-minibiblioteczce znajdą się typograficzne okularki dla każdego dziecka! 

Udział w projekcie jest zupełnie bezpłatny.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Zrealizowano ze środków Województwa Podkarpackiego.


Zgłoszenia przyjmowane sa pod adresem:  biblioteka.przedszkolaka@gmail.com.
 
Link do maila informującego o naborze: https://www.facebook.com/photo?fbid=663973919114767&set=a.629439285901564. 


Strona główna kampanii

Autor: BP Tarnobrzeg