Bibliotekarka szkolna Nauczycielem Roku 2022

Tarnobrzeg

Iwona Pietrzak-Płachta, nauczycielka bibliotekarka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie (woj. lubelskie), otrzymała tytuł Nauczyciela Roku 2022. Zwyciężyła w konkursie, którego celem jest uhonorowanie nauczycieli cenionych przez uczniów, rodziców i społeczności lokalne.

Iwona Pietrzak-Płachta stworzyła w swojej szkole Wypożyczalnię Skrzydeł, czyli Bibliotekę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego która należy do najlepszych w Polsce. Pani Iwona jest nauczycielem bibliotekarzem od 22 lat. 

"Biblioteki mogą być one sercami szkół, miejscami, w których wszystko się zaczyna, przestrzeniami wsparcia dla edukacyjnej i wychowawczej roli szkoły. Wiem, że bibliotekarze to ludzie o wielkim potencjale, często niezauważanym i pomniejszanym. Szkoła a niej nauczyciele mają wyjątkową moc zmiany, poprawy świata, promowania lepszych sposobów życia. Na tym polega wartość naszego miejsca w edukacji. Dlatego marzę o edukacji empatii i edukacji współpracy, edukacji, która dodaje skrzydeł i która dmucha w skrzydła dziecięcych potencjałów. Wypożyczania Skrzydeł też się zaczęła od marzenia".

Autor: BP Tarnobrzeg