Gry planszowe w bibliotece

Tarnobrzeg

Nadeszło upragnione lato! Czas wyruszyć na długo wyczekiwany urlop, który naładuje baterie i zapewni chwile wytchnienia od codziennych obowiązków. Zachęcamy do skorzystania w tym czasie z naszej oferty gier planszowych. To ekscytujący i kreatywny sposób na spędzenie letniego, wolnego czasu w towarzystwie rodziny i przyjaciół.
Wśród gier dostępnych w naszej Bibliotece znajdują się są m.in.:

DIXIT -  to narracyjna gra karciana, w której wymyślamy i odgadujemy skojarzenia do wieloznacznych, bogato ilustrowanych kart. DIXIT odciąga dzieci i młodzież od Internetu, wciąga, pobudza wyobraźnię , wzbogaca słownictwo, wprowadza w magiczny świat bajek, tajemnic, ukrytych symboli.

KOLEJKA - opowiada o realiach życia codziennego w latach schyłkowego PRL. Na kartach towaru przedstawiono zdjęcia sześćdziesięciu oryginalnych przedmiotów z tych czasów. W sklepach znajdziemy między innymi buty „Relaks”, wodę toaletową „Przemysławkę”, herbatę „Popularną” oraz wiele innych trudno dostępnych dóbr. W tej historycznej grze planszowej trzeba nieźle kombinować, żeby zdobyć upragniony towar. Grając w kolejkę wcielimy się w rolę kolejkowego stacza, którego głównym celem jest jak najszybsze skompletowanie zakupów z wylosowanej listy.

DOBBLE. HARRY POTTER - gracze próbują dostrzec między dwiema kartami parę identycznych symboli; ten który znajdzie je pierwszy - zdobywa punkt! W tej wersji Dobble znajdują się stylizowane wizerunki z kultowego świata wykreowanego przez J.K. Rowling: Harry Potter, Hermiona Granger, Ron Weasley, a także różdżki, stworzenia, herby Hogwartu i wiele innych. Gra to nie lada gratka dla każdego miłośnika przygód tego czarodzieja.

KTO DA WIĘCEJ? - nie zawsze istnieje tylko jedna dobra odpowiedź, czasem jest ich wiele! Wygrywa ten, kto udzieli ich najwięcej! Na uczestników gry czeka ponad 800 pytań z 5 kategorii: wiedza o świecie, popkultura, słowa i literatura, sztuka i muzyka oraz rozmaitości. Wygrywa ten, kto wie więcej niż pozostali! Kto Da Więcej to prawdziwy test inteligencji i odwagi.
 
Planszówki można wypożyczać na dwa tygodnie z możliwością prolongaty.
 
Zapraszamy do Biblioteki!

Autor: BP Tarnobrzeg