Kolekcja Dzikowska - gra edukacyjna

Tarnobrzeg

Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe "Libri" rozpoczyna realizację nowego zadania „Kolekcja Dzikowska – gra edukacyjna”  w ramach projektu dofinansowanego z programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.

W Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu powstaje gra, która ma za zadanie poszerzyć wiedzę na temat Kolekcji Dzikowskiej. Efektowna scenografia i oryginalne rekwizyty mają zachęcić do zaangażowania się w zabawę, dzięki której uczestnicy będą zdobywać wiedzę na temat Kolekcji Dzikowskiej i jej twórców Walerii ze Stroynowskich i Jana Feliksa Tarnowskich.

Zapraszamy wszystkich młodych i starszych mieszkańców Tarnobrzega do wzięcia udziału w tej pouczającej zabawie  i spróbowania czy odnajdą się w atmosferze życia dawnych mieszkańców Zamku Tarnowskich. Uczestnicy gry będą mogli odwiedzić buduar, pobyć w kuchni dworskiej, zachwycić się parkiem, pobuszować w krypcie. A to wszystko po to aby odnaleźć cenny skarb z Kolekcji Dzikowskiej. Przy okazji serwowana jest spora dawka wiedzy na temat losów Kolekcji i życia ludzi z nią związanych i tych, którzy ją tworzyli.

Gra zacznie funkcjonować w październiku i będzie trwała do końca roku 2022.
Szczegóły organizacyjne na temat uczestnictwa w grze już wkrótce będzie można znaleźć na stronie Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu: tarnobrzeg.pbw.org.pl.


Autor: BP Tarnobrzeg