„Szkoła jest podróżą”

Tarnobrzeg

24 września br. gościliśmy w naszej bibliotece znakomitą pedagog dr Małgorzatę Makowską-Brzychczyk, która podczas swojego wystąpienia zaprezentowała przetłumaczoną przez siebie  publikację „Szkoła jest podróżą” Torina M. Finsera.
W sposób wyjątkowo przystępny przybliżyła znaczenie alternatywnej pedagogiki waldorfskiej w praktyce czyli  inaczej „pedagogiki Rudolfa Steinera”.
Spotkanie adresowane było do nauczycieli przedszkoli, nauczania zintegrowanego, pedagogów, bibliotekarzy oraz wszystkich,  zainteresowanych tą innowacyjna metodą nauczania.
Uczestnicy byli zachwyceni sposobem przekazania treści  oraz uświadomienia jak ważne jest pielęgnowanie zrozumienia istoty człowieka,   jego rozwoju w powiązaniu ze światem  a także społeczeństwem. Najogólniej można powiedzieć, że dziecko idzie z przyjemnością do szkoły i środowisko edukacyjne jest przyjazne dla  niego.
Reasumując przyjazna szkoła jest „naszą wymarzona podróżą” przy odpowiednich zasadach nauczania  oraz całej  „otoczce” istniejącej atmosfery w szkole.

Autor: BP Tarnobrzeg