TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2017 ZAKOŃCZONY

Tarnobrzeg

 Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu włączyła się do tego przedsięwzięcia i zorganizowała szereg atrakcji.  W tym zakresie opracowaliśmy bogaty i różnorodny program uwzględniający wykłady dla młodzieży szkolnej i osób dorosłych:

- Ludzie, pamiątki i miejsca związane z Konstytucją 3 maja - Adam Wójcik-Łużycki;

- 220-rocznica Mazurka Dąbrowskiego - Jan Grandys;

- Cyberprzemoc i profilaktyka zagrożeń w sieci - Jacek Kulasa;

- Czy człowiek XXI wieku może być miłosierny? - Renata Bajor;

- „Decybelowy obszar radiowy” – spotkanie autorskie - Wojciech Lis.

Oprócz wykładów  uczniowie mogli podziwiać występ Teatru Młodzieżowego TDK „Scene” , podczas którego prezentowano scenki z komedii Aleksandra Fredry.

Dużą atrakcją było zorganizowanie Dnia Indyjskiego. O swoich czarujących i wyjątkowych wyprawach do Indii  opowiadał tarnobrzeski fotoreporter Bogdan Myśliwiec i redaktor naczelny TVL Piotr Kusal. Zaprezentowali  niezwykłe zdjęcia i nagrania filmowe z różnorodnych  zakątków podróży.

Ponadto   przeprowadzono  lekcje jogi oraz warsztaty tańca bollywod w wykonaniu grupy tanecznej „Nimbooda” Oriental Dance. W międzyczasie Paulina Kawa podzieliła się ciekawostkami  na temat klubów jogi śmiechu.

Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych zorganizowano zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai  oraz  warsztaty tworzenia książki dotykowej

Przedsięwzięciu towarzyszyły wystawy:

- Fotografia Krzysztofa Kamudy, prezentująca florę i faunę podkarpacia;

- Fotografia Marcina Sierokosz – Indie.

Tydzień Bibliotek  zakończono rajdem rowerowym pod hasłem „Odjazdowy Bibliotekarz”,  uczestnikami byli: bibliotekarze, czytelnicy oraz sympatycy rowerów.

{AG}/2017/Tydz_2017{/AG}

Autor: PBW Tarnobrzeg