Wręczenie nagród w konkursie "Booktalking..."

Tarnobrzeg

6 czerwca br. w sali wystawowo-konferencyjnej Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu "Booktalking, czyli pięć minut o książce". Konkurs został zorganizowany przy finansowym wsparciu Marszałka Województwa Podkarpackiego i Prezydenta Miasta Tarnobrzega.  
Swoją obecnością zaszczycił nas prezydent miasta p. Dariusz Bożek, który pogratulował laureatom i wręczył nagrody oraz wyróżnienia.
 
Uczestnicy, którzy zajęli pierwsze miejsca w obydwu kategoriach wiekowych będą mieli okazję zaprezentować się na jubileuszu 70 – lecia Biblioteki Pedagogicznej, który odbędzie jesienią br.
 
Wszystkie wystąpienia można obejrzeć na naszym profilu facebookowym.
 
2 czerwca br. także Biblioteka Pedagogiczna Filia w Nisku przeprowadziła finał konkursu "Booktalking, czyli pięć minut o książce".  
W konkursie brało udział 15 uczestników ze szkół powiatu niżańskiego.
Komisja konkursowa w składzie Alicja Świder - przewodnicząca, Iwona Nemeczek, Halina Wiącek po obejrzeniu wszystkich prezentacji  wyłoniła zwycięzców oraz wręczyła nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Niżańskiego i Burmistrza Gminy i Miasta Nisko.

Kategoria I - klasy I-IV
I miejsce - Matejkowski Tomasz – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Nisku
II miejsce - Micałek Zuzanna – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Nisku
III miejsce - Wojdyła Marcel – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Nisku

Wyróżnienia: Wór Urszula – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Nisku, Wyderka Greta Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Nisku

Kategoria II klasy - V-VIII
I miejsce - Stefaniak Piotr Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Nisku
II miejsce - Żbik Zuzanna Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Nisku
III miejsce - Grzybowska Natalia Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzeczu
 
Wyróżnienia: Laskowski Miłosz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Nisku, Wołoszyn Nikola Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Nisku

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Zob. relację z wydarzenia w TVL

Autor: BP Tarnobrzeg