Wykaz książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Tarnobrzeg

Z przyjemnością informujemy, że księgozbiór Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu wraz z filiami w Nisku i Stalowej Woli wzbogacił się o ponad 680 książek, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Dokonując wyboru tytułów kierowano się wynikami przeprowadzonej ankiety  na temat  preferencji czytelniczych wśród  nauczyciel i młodzieży szkół średnich, raportem  propozycji zakupowych w ramach e-usług, potrzebami zgłaszanymi przez czytelników korzystających z aktualnej oferty biblioteki oraz internetowymi  ofertami  nowości wydawniczych.
Na zakup nowości miały też wpływ zamieszczane w serwisach o książce recenzje, rankingi i listy nagradzanych książek.
Księgozbiór biblioteki wzbogacono o wydawnictwa  z   literatury pięknej: powieści dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, reportaże, biografie oraz poradniki z zakresu biblioterapii i  zdrowego stylu życia.
W zakupach uwzględniono również propozycje nauczycieli z zakresu literatury    psychologiczno-pedagogicznej i z różnych dziedzin wiedzy przydatnych do realizacji programów  nauczania. Mamy nadzieje, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie i skorzysta z oferty naszej biblioteki.

Zachęcamy do zapoznania się z załączoną  listą zakupionych książek.

Autor: BP Tarnobrzeg