JAN PUK

Wystawy

Życie i twórczość artysty ludowego w 30-lecie pracy artystycznej.

Jan Puk urodził się 19 maja 1940 r. w Woli Rusinowskiej koło Majdanu Królewskiego. Aktualnie mieszka w Trześni gminie Gorzyce.  
Pracował w kolejnictwie. Po przejściu na emeryturę rozpoczął swoją przygodę z rzeźbą. Twórczość ta pochłonęła go bez reszty , wykorzystuje  każdą chwilę  na swoje pomysły. Rzeźbi najróżnorodniejsze przedmioty:  zabawki, kołowrotki, studnie, wiejskie chaty jak też piękne kapliczki sakralne,  których urok jest niepowtarzalny. 
Jest wyjątkowym miłośnikiem i propagatorem kultury lasowickiej, której  odzwierciedlenie jest w poszczególnych rzeźbach.
Ma bardzo bogaty dorobek artystyczny jego dzieła możemy  podziwiać  w różnych zakątach kraju i  Europy, nie tylko na wystawach ale także w znanych muzeach.
Można powiedzieć, że to wyjątkowy artysta i prawdziwy patriota kocha piękno i urok wiejskiego klimatu,  z którego czerpie natchnienie i siłę.  Pomysły przychodzą mu same,  często do wytworzonych  dzieł pisze także wiersze napełnione miłością do "małej ojczyzny".

 Prezentowana wystawa jest wyjątkowa zapraszamy do zwiedzania od 15 czerwca do końca października br. w godzinach pracy Biblioteki.

Autor: S.D-B