Z natury... wystawa malarstwa olejnego Małgorzaty Wójtowicz

Wystawy

Małgorzata Wójtowicz - jest absolwentką Technikum Architektury Krajobrazu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sandomierzu. Studiowała Architekturę Krajobrazu i Grafikę Komputerową na Uniwersytecie Rzeszowskim. Z zamiłowania jest malarką.  

Tak pisze o sobie: "Malowanie jest moją pasją, która towarzyszy mi od zawsze. Malarstwem zainteresowałam się już w gimnazjum, w technikum rozwijałam swoje zainteresowania poprzez uczestnictwo w zajęciach plastycznych w Tarnobrzeskim Domu Kultury. W szkole średniej zaczęłam jeździć na plenery malarskie. Najchętniej maluję naturę, kwiaty, krajobrazy, architekturę, ludzi (ciągle się uczę) oraz to, co sprawia radość innym, ponieważ dostaje wiele zleceń i maluję według życzenia konkretnych osób. Najchętniej posługuję się techniką olejną, ale maluję też akrylami i akwarelami, rysuję ołówkiem i pastelami czasem farbami do tkanin".

Jej prace można zobaczyć w Galerii Okno i Galerii Regio Ars w Tarnobrzegu, w Gallery Art. w Sandomierzu oraz na różnego rodzaju imprezach plenerowych, takich jak Miasto Aniołów w Tarnobrzegu, Jarmark Dominikański oraz Dni Baranowa Sandomierskiego. Miała jedną wystawę autorską ,,Motywy tarnobrzeskie ‘’-  w obrazach i rysunkach Małgorzaty Wójtowicz (2012 r.)
Poza malarstwem, jej największą pasją jest rodzina, wiele satysfakcji sprawia też wolontariat i „zarażanie” swoim hobby innych.

Wystawę można oglądać do końca kwietnia w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu.

Autor: BP Tarnobrzeg